Чи потрібно навчати всіх своїх співробітників

Ключові проблеми

Навіщо потрібно навчати охорони праці?
Чи потрібно навчати охорони праці офісних працівників?
Які категорії працівників не вчать охорони праці?
Для чого взагалі потрібно навчання охорони праці

    Тетяна ЛІНД, pуководитель практики трудового права ТОВ «ТеКаГрупп» (Москва)

    Роботодавець зобов’язаний піклуватися про те, щоб умови праці його співробітників відповідали державним нормам охорони праці (ст. 22 ТК РФ). Значить, необхідно захищати працівників від шкідливих і небезпечних факторів виробництва. Домогтися цього можна пасивним і активним способами. У першому випадку застосовують засоби індивідуального та колективного захисту, використовують більш безпечне обладнання. У другому — вчать працівників правильному поводженню з обладнанням, показують безпечні прийоми роботи.

Потрібно навчити персонал?! Тоді вам сюди: Охрана труда, курсы монтажников кондиционеров обучение.
Ці курси допоможуть не тільки навчити, але і перевірити знання.

    Все це в комплексі спрямоване на зниження рівня професійних захворювань і виробничого травматизму. Роботодавцю це вигідно.

    По-перше, тому що в результаті профзахворювань або травм працівник може піти на лікарняний. Це означає вимикання його з виробничого процесу, що веде до збільшення навантаження на інших працівників, зменшенню кількості випущеної продукції або зниження її якості. До того ж при важкій травмі працівник може вибути на тривалий період часу.

    По-друге, якщо стався нещасний випадок на виробництві, повідомлення про це надходить до трудової інспекції. В результаті організація ставиться на замітку і візит інспекторів стає неминучим. За підсумками їх перевірки організація може понести додаткові витрати у вигляді штрафів.

    По-третє, роботодавець демонструє співробітникам, що він піклується про їх здоров’я і безпеки. Що, в свою чергу, веде до підвищення лояльності працівників.

    Навчання безпечним прийомам роботи знижує ризик нещасного випадку, а значить — і виробничих, і невиробничих втрат для роботодавця.

    Чи потрібно навчати офісних працівників

    Необхідність навчання працівників охорони праці на шкідливих і небезпечних виробництвах, наприклад, на сталеливарному виробництві або будівельному майданчику, очевидна. Однак вона не виглядає явною в організаціях, де велика частина роботи виконується в офісах з гарним кліматом і освітленням. Проте у них теж є свої шкідливості і небезпеки:

небезпека ураження електричним струмом (комп’ютер працює від мережі високої напруги 220В, в кімнатах прийому їжі можуть використовуватися мікрохвильові печі та електричні чайники);
шкідливий вплив електромагнітного випромінювання;
шкідливий вплив роботи лазерного принтера на склад повітря;
сидяча робота, яка веде до захворювань, пов’язаних з нерухомим способом життя;
висока напруженість зору, яка призводить до захворювання очей;
пил.
В даний час діє «Порядок навчання з охорони праці і перевірки знань вимог охорони праці працівників організацій» 1 (далі — Порядок навчання), який обов’язковий для всіх без винятку роботодавців. Там сказано, що всі працівники, у тому числі керівники організацій, а також роботодавці — індивідуальні підприємці зобов’язані проходити навчання з охорони праці та перевірку знань у цій області.

Добавить комментарий

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>